Systemy nawadniania a piękna zielona trawa na polu golfowym.

Trawa na polu golfowym, murawa na boiskach piłkarskich, trawa w parku zachwycają nas swoim pięknem, soczystym zielonym kolorem, wytrzymałością i gęstością. W czym tkwi jej sukces i dlaczego trawy rosnące dziko już tak nie zachwycają?

Mało, kto wie, że wyżej wymienione trawy są specjalnie pielęgnowane i odżywiane. Na ich terenie znajdują się profesjonalne systemy nawadniania, które dostarczają trawnikom odpowiednią ilość wody. Co więcej, trawniki są specjalnie odżywiane, etc. Jednak zanim będzie można tworzyć systemy nawadniania, odżywiać, należy takie podłoże odpowiednio przystosować.

Jak? Po pierwsze i najważniejsze podłoże musi być równe, a ziemia odpowiednio odżywiona i nawilżona. Tutaj nie wystarczy naturalne odżywanie, należy skorzystać ze specjalnych specyfików bogatych w odpowiednie wartości spożywcze.

Trawa w lasach czy na łąkach pozostawiona jest samopas. Wszystko uzależnione jest od kaprysów natury. To natura jest tutaj systemem nawadniania i odżywiania. Dlatego też owe tereny pozbawione są tej soczystej zieleni, którą zachwycamy się na polach golfowych. Zasady pielęgnacji trawników na polach golfowych są dość restrykcyjne, aniżeli te, które stosujemy w codziennym życiu.

Trawnik jest regularnie nawadniany, odżywiany, koszony, etc. Tylko takie połączenie zapewnia mu nieskazitelnie zdrowy i piękny wygląd.

REKLAMA

   biologiczne.com